برنامه‌ی نامزدی استانی بریتیش کلمبیا


بریتیش کلمبیا (BC) غربی‌ترین استان کانادا می‌باشد و در آن سومین شهر بزرگ این کشور، ونکوور قرار دارد. اقتصاد این استان، بیشتر متکی بر منابع طبیعی، جنگل‌داری و معادن می‌باشد. برنامه‌های نامزدی استانی در بریتیش کلمبیا به سه بخش عمده تقسیم می‌شوند:

  • برنامه‌های مهاجرتی مبتنی بر مهارت و تخصص
  • برنامه‌های مهاجرتی بر مبنای اکسپرس انتری در BC
  • برنامه‌های کارآفرینی

برنامه‌های مهاجرتی مبتنی بر مهارت و تخصص

این برنامه‌ها در برگیرنده‌ی کارکنان ماهر، متخصصان حوزه‌ی بهداشت، فارغ‌التحصیلان بین‌المللی، فارغ‌التحصیلان تحصیلات تکمیلی و کارگران نیمه ماهر می‌باشند. در تمام موارد فوق، متقاضی باید از یک کارفرمای استان BC پیشنهاد شغلی دریافت کند، به استثنای فارغ‌التحصیلان تحصیلات تکمیلی. این دسته شامل افرادی است که از یکی از رشته‌های علوم طبیعی، کاربردی یا بهداشتی در مقطع کارشناسی ارشد یا دکترا و از یک موسسه‌ی آموزشی واجد شرایط در بریتیش کلمبیا فارغ‌التحصیل شده‌اند. لازم به ذکر است که برای این متقاضیان، داشتن پیشنهاد کاری ضروری نمی‌باشد.

برنامه‌های مهاجرتی بر مبنای اکسپرس انتری در BC

اکسپرس انتری یکی از راه‌های سریع برای مهاجرت به بریتیش کلمبیا است. این روش بر اساس رتبه‌بندی جامع(CRS) و بر اساس فاکتورهای متعددی مانند: سن، تحصیلات، تجربه‌ی کاری و توانایی زبان به داوطلبان مهاجرت امتیازی را اختصاص می‌دهد. نکته‌ی مهم این است که هم‌زمان با کسب امتیاز در برنامه‌ی استانی، فرد باید واجد شرایط دولت فدرال کانادا نیز باشد.

برنامه‌های کارآفرینی

استان بریتیش کلمبیا همیشه به دنبال پذیرش کارآفرینان با تجربه‌ای است که قادر باشند علاوه بر ایجاد فرصت‌های شغلی، از ایده‌های نو و مبتکرانه در کانادا حمایت کنند. برنامه‌ی کارآفرینی بریتیش کلمبیا شامل سه روش می‌باشد که عبارتند از:

  • کارآفرینی (پایهای): این برنامه برای مدیران ارشد یا صاحبان مشاغلی است که قصد دارند در یک طرح تجاری پیشنهادی در بریتیش کلمبیا سرمایه‌گذاری نمایند.
  • کارآفرینی (منطقهای): این برنامه برای کارآفرینانی است که می‌خواهند کسب‌وکار جدیدی را در شهرها و مناطق کوچک و کم‌جمعیت که از شهرهای اصلی دور هستند، ایجاد کنند.
  • کارآفرینی (پروژههای استراتژیک): این برنامه مخصوص شرکت‌هایی است که قصد دارند تا فعالیت‌ها و پروژه‌های استراتژیک خود را در ایالت بریتیش کلمبیا عملیاتی نمایند. به واسطه‌ی این برنامه، شرکت‌ها می‌توانند تا 5 نفر از مدیران، متخصصین و کارکنان کلیدی خود را برای دریافت اقامت دائم معرفی نمایند.
5/5 - (4 امتیاز)

دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *