نکات طلایی راجع به کار دانشجویی

مشکلات دانشجویان ایرانی در کانادا

۱. اگر در حین تحصیل مجاز به کارکردن هستید، تنها زمانی می‌توانید کار کنید که درستان آغاز شده است. اگر زودتر از آغاز ترم وارد کانادا شده‌اید تا قبل از شروع کلاس‌ها مجاز به کار کردن نیستید.

۲. در حین مرخصی تحصیلی، مجاز به کارکردن نیستید.

۳. اگر مدت زمان تحصیل شما در کالج یا دانشگاه دولتی بیشتر از ۸ ماه باشد، می‌توانید پس از فارغ‌التحصیلی، متناسب با طول تحصیل خود، اجازه‌ی کار پس از تحصیل دریافت کنید. درصورتی‌که طول دوره‌ی آموزشی شما ۲ سال یا بیشتر باشد، می‌توانید به‌مدت ۳ سال اجازه‌ی کار پس از تحصیل دریافت نمایید. درضمن، دانشگاه‌های خصوصی فقط برای مقطع لیسانس و فوق‌لیسانس برای این اجازه‌ی کار مجاز می‌باشند.

۴. ویزای تحصیلی، تنها برای ورود دانشجو به کانادا نیاز است ولی پس از ورود برای اقامت تحصیلی و کار دانشجویی، استادی پرمیت یا همان مجوز تحصیل، باید همواره دارای اعتبار باشد.

۵. اگر مجوز تحصیل شما باطل شده، تا ۹۰ روز فرصت درخواست بازیابی آن را دارید. در این شرایط، تا گرفتن نتیجه کانادا را ترک نکنید.

۶. حتما از ابتدا با حسابدار خود نسبت به انجام امور حسابداری اقدام کنید. فیش‌های حقوقی خود را برای روز مبادا بایگانی کنید.

۷. همیشه مشخصات شغل خود را از سایت‌های دولتی استخراج کنید. به این مختصات، TEERگفته می‌شود و طبق این طبقه‌بندی، هر شغل کد و شرح وظایف مخصوص به خود را دارد. در آینده، برای امور مهاجرتی خود به این جزییات نیاز پیدا خواهید کرد.

۸. موارد بالا دارای جزییات بیشتری هستند، بنابراین برای جلوگیری از خطا، به شما پیشنهاد می‌شود حتما با مشاور مهاجرت مستقر در دانشگاه یا با کارشناسان مجموعه‌ی مهاجرتی گلچین مشورت تخصصی داشته باشید.

5/5 - (3 امتیاز)

دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *