کارآفرینی در مانیتوبا

سرمایه گذاری در کانادا

برنامه‌ی اصلی کارآفرینی منیتوبا

 

در این برنامه، شما باید تمکن مالی حداقل به میزان 500 هزار دلار به دولت کانادا نشان دهید و حداقل میزان سرمایه‌گذاری شما باید ۲۵0 هزار دلار برای کسب‌وکارهای واقع در منطقه‌ی مرکزی منیتوبا، یا ۱۵۰ هزار دلار برای کسب‌وکارهای بیرون از منطقه‌ی مرکزی منیتوبا باشد. سرمایه‌گذاری باید در کسب‌وکارهای واجد شرایط در استان انجام شود.

 

شما باید در طی 5 سال گذشته حداقل ۳ سال سابقه‌ی مالکیت و یا مدیریت یک بیزنس و یا سابقه‌ی مدیریت اجرایی داشته باشید. ذکر این نکته ضروریست که صاحبان مشاغل در مقایسه با مدیران ارشد اجرایی امتیاز بیشتری می‌گیرند. صاحبان مشاغل باید مالکیت حداقل یک سوم (34%) از کسب‌وکار را داشته باشند تا واجد شرایط دریافت امتیاز شوند.

شما برای اقدام در این برنامه نیاز به سفر اکتشافی دارید. یعنی قبل از ارسال درخواست و مدارک باید برای بررسی شرایط منطقه‌ی موردنظر در استان منیتوبا به کانادا سفر کنید و گزارش بررسی‌های خود را تهیه و به پیوست سایر مدارک ارسال نمایید. نکته‌ی مهم برای این برنامه آن است که، نباید بیش از یک سال از سفر اکتشافی به منطقه بابت تحقیق در مورد کسب‌وکار مورد نظر گذشته باشد.

در این برنامه شما باید طرح تجاری مناسب، به همراه تحلیل بازار کانادا داشته باشید. پس از ارسال طرح تجاری و مدارک، مصاحبه‌ای با شما ترتیب داده خواهد شد. در صورت تایید، ابتدا مجوز کار دریافت کرده و  سپس باید کسب‌وکار خود را مطابق با طرحی که ارائه کردین اجرا نمایید. در مرحله بعدی، شما می‌توانید برای اقامت دائم کانادا اقدام نمایید.

 

برنامه‌ی سرمایه‌گذاری در بخش کشاورزی منیتوبا

 

در این برنامه، شما باید تمکن مالی حداقل به میزان 500 هزار دلار به دولت کانادا نشان دهید و حداقل میزان سرمایه‌گذاری شما باید 3۰0 هزار دلار برای راه‌اندازی مزرعه در مناطق روستایی منیتوبا باشد. سابقه‌ی کاری شما در این برنامه بسیار مهم می‌باشد. شما باید حداقل ۳ سال سابقه‌ی مالکیت و یا مدیریت یک مزرعه را، با ارائه اسناد قابل بررسی داشته باشید.

در این برنامه شما باید طرح تجاری مناسب، به همراه تحلیل بازار کانادا داشته باشید. در ضمن برای اقدام در این برنامه نیاز به سفر اکتشافی دارید. یعنی قبل از ارسال درخواست و مدارک باید برای بررسی شرایط منطقه‌ی موردنظر در استان منیتوبا به کانادا سفر کنید و گزارش بررسی‌های خود را تهیه و به پیوست سایر مدارک ارسال نمایید.

پس از ارسال طرح تجاری و مدارک و نیز ودیعه‌ی 75 هزار دلاری، و نیز پس از برگزاری مصاحبه با افسر مهاجرتی، در صورت تایید ابتدا مجوز کار دریافت کرده و پس از راه‌اندازی مزرعه مطابق با طرحی که ارائه کردین، می‌توانید برای اقامت دائم کانادا اقدام نمایید.

لازم به ذکر است، دریافت اقامت دائم مشروط به اجرا و راه‌اندازی کسب‌وکار اشاره شده است. در این برنامه دولت به موضوع اشتغال برای شهروندان کانادا اهمیت خاصی می‌دهد.

4.9/5 - (13 امتیاز)

دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *