خدمات اجرایی ما


اگر قصد مهاجرت به کانادا از طریق تحصیلی را دارید، اولین قدم شما انتخاب یک موسسه‌ی آموزشی مناسب و تعیین شده توسط دولت کاناداست. از انتخاب موسسه‌ی آموزشی گرفته تا درخواست برای مجوز تحصیل، کارشناسان مجموعه‌ی مهاجرتی گلچین اینجا هستند تا به شما کمک کنند.

تیم حرفه‌ای و  منحصر به‌فرد ما در هر مرحله‌ای از مسیر تحصیلی تا اقامت دائم به شما کمک می‌کند و همراه شما می‌باشد. به‌علت برنامه‌های تحصیلی بسیار متنوع و امکانات بسیار زیاد برای تحصیل در کانادا، پیدا کردن بهترین موسسه‌ی آموزشی و رشته‌ی تحصیلی، ممکن است برای شما گیج کننده باشد. بدین منظور شما می‌توانید از خدمات مشاوره‌ای و اجرایی دپارتمان آموزشی مجموعه‌ی مهاجرتی گلچین بهره گرفته، و با توجه به اهداف و رویاهای‌تان در کانادا، با اطمینان بهترین گزینه را انتخاب نمایید.

 

 

مراحل اجرایی برای اقامت دائم از طریق تحصیل

این پروسه شامل چهار مرحله می‌شود:

 

مرحله اول: انتخاب رشته‌ی تحصیلی

مشاور آموزشی مجموعه‌ی مهاجرتی گلچین به‌صورت انفرادی با شما در ارتباط خواهد بود تا با توجه علایق و اهداف شغلی شما، بهترین رشته و برنامه‌ی تحصیلی را به شما معرفی کند. تمام پیشنهادهایی که به شما خواهیم داد با در نظر گرفتن طول دوره‌ی تحصیلی، هزینه، مکان و برنامه‌های جانبی دوره خواهد بود.

 

مرحله دوم: پذیرش از موسسه‌ی آموزشی

هنگامی‌که شما رشته‌ی تحصیلی و سطح تحصیلی خود را تعیین کردید، باید نسبت به انتخاب موسسه‌ی آموزشی مناسب خود اقدام نمایید. در این زمینه مشاور آموزشی ما لیستی از بهترین دانشگاه‌ها و کالج‌هایی که مناسب رشته‌ی تحصیلی انتخاب شده، بودجه مورد نظر شما و شهر و استان مطلوب شما باشد را به شما پیشنهاد می‌کند. پس از انتخاب موسسه‌ی آموزشی، ما درخواست شما را برای گرفتن نامه‌ی پذیرش ارسال خواهیم کرد. همانطوری‌که قبلا اشاره شد، قبل از اینکه بتوانید برای مجوز تحصیل درخواست دهید، باید نامه‌ی پذیرش از یک موسسه آموزشی تعیین شده کانادا (DLI) داشته باشید.

 

مرحله سوم: درخواست مجوز تحصیل

با در دست داشتن نامه‌ی پذیرش، ما می‌توانیم برای گرفتن مجوز تحصیلی شما به اداره‌ی مهاجرت کانادا درخواست ارسال کنیم. اگر می‌خواهید در موسسه‌ای در کبک تحصیل کنید، باید گواهی‌نامه پذیرش کبک (CAQ)  را نیز دریافت کنید. مشاور تحصیلی شما در مجموعه‌ی مهاجرتی گلچین در تهیه و ارسال درخواست مجوز تحصیلی به شما کمک می‌کند. اگر متاهل هستید، ممکن است همسر شما واجد شرایط درخواست مجوز کار آزاد نیز باشد.

 

آیا می‌دانستید؟

سندی که به دانشجویان بین‌المللی اجازه می‌دهد در کانادا تحصیل کنند، مجوز تحصیلی نامیده می‌شود نه ویزای تحصیلی. اصطلاح “ویزا” به سندی اشاره دارد که به شما اجازه ورود به کانادا را می‌دهد، در حالی‌که “مجوز” به شما امکان می‌دهد در فعالیت‌های خاصی مانند کار یا تحصیل شرکت کنید.

 

مرحله چهارم: انتخاب بهترین مسیر برای مهاجرت

پس از فارغ‌التحصیلی و با داشتن مدرک تحصیلی در کانادا، شما می‌توانید برای اقامت دائم اقدام نمایید. برنامه‌های مهاجرتی کانادا به‌طور مکرر تغییر می‌کنند، بنابراین پیش‌بینی اینکه کدام گزینه برای شما بهترین است غیرممکن است. بنابراین پس از فارغ‌التحصیلی، کارشناسان با تجربه مجموعه‌ی مهاجرتی گلچین، مشاوره‌های لازم را در زمینه‌ی انواع مسیرهای مهاجرتی، به‌همراه مزایا و معایب هرکدام، به شما ارائه خواهند کرد. پس از انتخاب مسیر مهاجرتی مناسب خود، کارشناسان ما اقدامات لازم را انجام خواهند داد.

 

مزایای تحصیل در کانادا

تحصیل در کانادا دارای مزایای بی‌شماری است. شما به‌عنوان یک دانشجوی بین‌المللی می‌توانید در طول تحصیل خود از برنامه‌های درون دانشگاهی که برای ادغام دانشجویان و بهبود تجربیات آنها طراحی شده‌اند بهره‌مند شوید. همچنین شما می‌توانید از برنامه‌های مهاجرتی ویژه‌ی دانشجویان بین‌المللی برای اخذ اقامت دائم استفاده نمایید. کانادا در مورد امکانات و خدمات دانشجویان بین‌المللی از شهرت عالی برخوردار است. از آنجایی‌که جمعیت دانشجویان بین‌المللی کانادا همچنان در حال رشد است، موسسات آموزشی و دولت‌ها اقداماتی را برای بهبود وضعیت دانشجویان و تسهیل زندگی و کار آنان در کانادا پس از تحصیل انجام می‌دهند.

دانشگاه‌ها، کالج‌ها و سایر موسسات آموزشی برنامه‌های متنوعی را در دست اجرا دارند تا به ادغام دانشجویان بین‌المللی در جوامع دانشگاهی کمک کنند، از جمله ارائه دوره‌های زبان انگلیسی. همچنین، بسیاری از این موسسات آموزشی بسته‌های کمک مالی به دانشجویان با کیفیت بالای خود، ارائه می‌دهند. به اکثریت دانشجویان بین‌المللی کانادایی به‌طور خودکار مجوز کار پاره‌وقت در طول تحصیل داده می‌شود.

همچنین، کانادا مجوز کار پس از تحصیل را ارائه می‌دهد که به دانشجویان بین‌المللی اجازه می‌دهد در کانادا بمانند و پس از اتمام تحصیلات خود کار کنند. برنامه‌هایی در کانادا وجود دارد برای کمک مالی به دانشجویانی که برای تحصیل نیاز مالی دارند. و نهایتا، سازمان‌های مهاجرتی کانادا، هم در سطح فدرال و هم در سطح استانی، برنامه‌های متنوع مهاجرتی برای اقامت دائم فارغ‌التحصیلان بین‌المللی ارائه می‌دهند.

شهرت کانادا به‌عنوان مقصدی در سطح جهانی برای دانشجویان بین‌المللی همچنان در حال بهبود است و هیچ نشانه‌ای از کاهش سرعت در آینده نشان نمی‌دهد. اتباع خارجی که به‌دنبال یک محیط جدید برای ادامه‌ی تحصیل هستند یا به‌دنبال یک زندگی جدید در یک کشور مرفه هستند، قطعا باید به‌دنبال ادامه‌ی تحصیل در کانادا باشند.

 

سوالات رایج در زمینه‌ی برنامه‌ی تحصیلی

 • این فرآیند چقدر زمان می‌برد؟
 • چه مدت پس از تکمیل برنامه‌ی خود می‌توانم برای مهاجرت اقدام کنم؟
 • مجوز کار پس از تحصیل من برای چه مدتی خواهد بود؟
 • چقدر پول باید به دولت کانادا نشان دهم؟
 • آیا شما می‌توانید برای من در دوره‌ی دکتری پذیرش بگیرید؟
 • آیا مدرک آیلتس برای پذیرش دانشگاه ضروری است؟
 • آیا من می‌توانم خانواده‌ام را با خود به کانادا بیاورم؟
 • آیا شما برای پیدا کردن کار به من کمک می‌کنید؟
 • آیا شما برای پیدا کردن محل اقامت به من کمک می‌کنید؟
 • بهترین شغل‌هایی که من می‌توانم پس از فارغ‌التحصیلی در کانادا داشته باشم چیست؟
 • آیا می‌توانم پس از شروع تحصیل در کانادا، رشته‌ی تحصیلی خود را تغییر بدهیم؟
4.9/5 - (15 امتیاز)

دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *