مجوز کار پس از تحصیل


مجوز کار پس از تحصیل، مجوز کار آزاد است و به دانشجویان بین‌المللی که در کانادا فارغ‌التحصیل شده‌اند داده می‌شود و این امکان را می‌دهد تا برای هر کارفرمایی، به‌مدت چند ساعت، در هر نقطه از کانادا کار کنند.

این مجوز بین هشت ماه تا سه سال معتبر است و راهی عالی برای به دست آوردن تجربه‌ی کاری ارزشمند در کانادا است. زمانی‌که متقاضی تجربه‌ی کاری در کانادا داشته باشد، فرصت‌های زیادی برای اخذ اقامت دائم کانادا خواهد داشت.

 

 

 

مجوز کار پس از تحصیل چیست؟

مجوزهای کار پس از تحصیل، ویژه‌ی دانشجویان بین‌المللی است که از یک موسسه‌ی آموزشی تعیین شده در کانادا فارغ‌التحصیل شده‌اند. این مجوزها، مجوزهای کار آزاد هستند، به این معنی که به اتباع خارجی اجازه می‌دهد تا برای هر کارفرمایی، در هر نقطه از کانادا کار کنند.

نکته مهاجرتی: همه برنامه‌های تحصیلی در کانادا واجد شرایط مجوز کار پس از تحصیل نیستند. قبل از انتخاب برنامه‌ی آموزشی و موسسه‌ی آموزشی، حتماً مطمئن شوید که پس از فارغ‌التحصیلی می‌توانید مجوز کار دریافت کنید.

برخلاف اکثر مجوزهای کار در کانادا، مجوز کار پس از تحصیل نیازی به اخذ مجوز (LMIA)  توسط کارفرما ندارد. این مجوز، فارغ‌التحصیلان واجد شرایط را قادر می‌سازد تا تجربه‌ی کاری ارزشمند کانادایی به‌دست آورند. با داشتن تجربه‌ی کاری کافی در کانادا، فارغ‌التحصیلان واجد شرایط برنامه‌های اقامت دائم کانادا می‌شوند، در یکی از مسیرهای زیر:

  • کلاس تجربه‌ی کانادایی (CEC)
  • نیروی کار ماهر فدرال (FSW)
  • نیروی ماهر فنی و حرفه‌ای ماهر فدرال (FST)
  • برنامه‌های نامزدی استانی (PNP)
  • برنامه‌های مهاجرت کبک

 

نکاتی در مورد مجوز کار پس از تحصیل

  • مجوز کار پس از تحصیل می‌تواند برای هر مدت زمانی بین هشت ماه تا سه سال معتبر باشد.
  • این مجوز، برای مدتی بیشتر از مدت زمان تحصیل متقاضی در کانادا صادر نمی‌شود.
  • به‌طور کلی، مدت زمان این مجوز تقریباً به اندازه دوره‌ی تحصیل متقاضی، حداکثر تا سه سال خواهد بود.
  • تا زمانی که بیش از 50 درصد برنامه‌ی تحصیلی شما از طریق کلاس‌های حضوری انجام شود، شما واجد شرایط دریافت مجوز کار برابر با مدت برنامه‌ی تحصیلی خود هستید.
  • اگر شما به‌صورت پاره‌وقت تحصیل کرده‌اید یا سریع‌تر تحصیلات خود را انجام داده‌اید، طول دوره‌ی مجوز کار شما با توجه به مدت برنامه‌ی تحصیلی تمام‌وقت شما صادر خواهد شد.

 

شرایط اخذ مجوز کار پس از تحصیل

اولین شرایطی که برای مجوز کار پس از تحصیل نیاز دارید، حداقل 18 سال سن داشته و در یک دوره آموزشی حداقل 8 ماهه به‌طور تمام‌وقت در کانادا تحصیل کرده باشید. برنامه‌ی تحصیلی شما باید در یکی از موسسات آموزشی تعیین شده بوده و در یکی از سطوح قابل قبول دولت کانادا، تحصیل کرده باشید. همچنین، برای درخواست مجوز کار، باید ظرف 180 روز پس از فارغ‌التحصیلی اقدام کنید.

اگر از داخل کانادا درخواست می‌دهید، باید در زمان درخواست حضور قانونی و معتبر در کانادا داشته باشید. اگر مجوز تحصیلی شما منقضی شده یا در حال انقضاء می‌باشد، می‌توانید قبل از درخواست برای مجوز کار، درخواست ویزای توریستی نمایید. با این حال، متقاضیانی که قبل از انقضای مجوز تحصیلی خود درخواست مجوز کار می‌کنند، واجد شرایط هستند که بلافاصله کار تمام‌وقت را شروع کنند، درحالی‌که درخواست آنها در حال بررسی است. در ضمن، متقاضیان می‌توانند برای مجوز کار پس از تحصیل از خارج از کشور درخواست دهند.

5/5 - (7 امتیاز)

دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *